Časté dotazy

Chtěla bych se přihlásit k vám do autoškoly, jak to mám udělat?

Jsou dvě možnosti:
vyberte si z naší nabídky a objednejte si přes náš E-shop. Ozveme se vám a doručíme vám balíček podle domluvy.

Zastavte v kanceláři autoškoly osobně, rádi vám poradíme jak na to.

Jak máte otevřeno?

Kancelář autoškoly je otevřena od pondělí do čtvrtka od 17:00 do 19:00 hod. V pátek od 12:00 do 14:00 hod, zastavte se, rádi vás uvidíme.

Jakou adresu mám napsat do žádosti, tu kde jsem hlášená nebo tu kde bydlím?

Zákon uvádí adresu obvyklou, což je pro občany České republiky adresa trvalého pobytu- adresa uvedené v občanském průkazu. U cizinců je to pobyt přechodný, dlouhodobý či trvalý, ten pobyt který mají uvedený v biometrické kartě nebo v povolení o pobytu (vydané cizineckou policií České republiky).

K jakému lékaři si mám jít pro potvrzení ?

Zdravotní způsobilost vám vystaví praktický lékař. Také váš dětský  nebo závodní lékař. Tento lékař musí být registrovaný na území České republiky. Potvrzení NEmůže vystavit jakýkoliv specialista.

Můžu si vybrat učitele s kterým budu jezdit?

Ano můžete si vybrat.  Pokud máte doporučení na někoho konkrétního, vyhovíme vám podle jeho časových možností. Pokud by vám instruktor nevyhovoval nebo byste si prostě jen nesedli, můžete kdykoliv požádat o změnu, pokusíme se vám vyhovět a vybereme někoho jiného.

Jakým autem budu jezdit?

Můžete si vybrat auto, které se vám vyhovuje. Máme pro vás různé typy aut i paliv. Jezdíme jak na benzín, tak na naftu, tak na LPG. Momentálně máme v nabídce Škoda Fabia – diesel i benzín, Ford Fusion, Suzuki Baleno, Škoda Roomster. Pro ty, které vybírají podle barvy 🙂 nabízíme stříbrné, červené a zelené.

Kde všude se při výcviku jezdí?

Samozřejmě začínáme na cvičišti. Poté budeme pokračovat v klidných místech Karlína s minimálním provozem. Postupně přidáme i složitější ulice a křižovatky Karlína.Nejprve pojedeme na cvičišti. V další fázi na odlehlých místech Karlína. A až nás bude auto více poslouchat, vydáme se do Holešovic, Libně, na Žižkov, do centra, do Vršovic, do Vysočan… V závěru kurzu pak samozřejmě vyzkoušíme i obávané křižovatky, jako je například Bulhar a jízdu po rychlostních komunikacích.

Co když si nebudu na zkoušky ještě troufat?

Praha je samozřejmě náročnější než menší města. Stává se tedy, že  žákovi zákonem daný minimální počet 28 jízdních hodin nestačí, v tom případě si můžete zakoupit doplňovací výcvik za zvýhodněnou cenu. V doplňkových jízdách potrénujeme přesně to, v čem ještě nemáte jistotu.

Jak si vybrat dobrou autoškolu?

Autoškolu si většina lidí dělá jednou za život a proto je potřeba si dobře vybrat. Webové stránky s přehlednými a aktuálními informacemi jsou základ. Určitě se poptejte kamarádů a známých, jak to u nich fungovala v autoškole. Vyhledejte reference a zjistěte jaké má kdo zkušenosti s danou autoškolou. Vydejte se do autoškoly na osobní návštěvu a vyptejte se na podrobnosti kurzu a ověřte si co vše je zahrnuté v ceně a co případně budete doplácet. Dobrá autoškola vyučuje pravidelně teorii a nabízí individuální konzultace teorie. Dobrá autoškola má i zázemí pro žáky. Pozor na cenu, pokud je výuka a výcvik kvalitní a neošizený, nemůže být autoškola příliš levná.Dobrá cena za dobrou autoškolu je v Praze okolo 10.000,- Kč. Už při první kontaktu byste se měli mít dobrý pocit, že jste na správném místě.

Hodně štěstí

a pár odkazů kam se můžete kouknout:

http://www.vsechny-autoskoly.cz/