Časté dotazy

Chtěla bych se přihlásit k vám do autoškoly, jak to mám udělat?

jsou dvě možnosti: vyberte si z naší nabídky a objednejte přes náš E-shop, a my vám přivezeme balíček i se žádostí nebo se zastavte v autoškole a vyřešíme vše na místě.

Jak máte otevřeno?

Kancelář autoškoly je otevřena od pondělí do pátku od 17:00 do 19:00 hod, zastavte se, budeme rádi.

Jakou adresu mám napsat do žádosti, tu kde jsem hlášená nebo tu kde bydlím?

Zákon uvádí adresu obvyklou, což je pro občany České republiky adresa trvalého pobytu- adresa uvedené v občanském průkazu. U cizinců je to pobyt přechodný, dlouhodobý či trvalý, ten pobyt který mají uvedený v biometrické kartě nebo v povolení o pobytu (vydané cizineckou policií České republiky)

K jakému lékaři si mám jít pro potvrzení ?

Zdravotní způsobilost vám vystaví praktický lékař. Také váš dětský  nebo závodní lékař. Tento lékař musí být registrovaný na území České republiky. Potvrzení nemůže vystavit jakýkoliv specialista

Můžu si vybrat učitele s kterým budu jezdit?

Ano můžete. Každé auto má svého učitele, vyberte si tedy buď učitele, nebo učitelku, pokud máte třeba od kamaráda doporučení tak si můžete vybrat dle toho. Pokud by vám instruktor nevyhovoval nebo byste si prostě jen nesedli, můžete kdykoliv požádat o změnu, vyhovíme vám a vybereme někoho jiného.

Jakým autem budu jezdit?

Můžete vybrat  auto, které se vám líbí nebo to které budete po autoškole řídit. Máme různé typy aut i paliv. Jezdíme jak na benzín, na naftu tak na LPG. Menší auta máme Suzuki Ignis a Citroen Xsara, větší  Ford Focus a velké Škoda Octavia a Citroen Xsara Picasso. Pro ty kteří vybírají podle barvy 🙂 nabízíme stříbrné, červené,modré a šedočerné.

Kde všude se při výcviku jezdí?

Nejprve pojedeme na cvičišti. V další fázi na odlehlých místech Karlína. Pak zvětšíme okruh na okolní ulice. až nás auto bude víc poslouchat vydáme se ještě dál. Jezdíme V Holešovicích, Libni, na Proseku, na Žižkově, ve Vršovicích i třeba na Letné. A když si troufneme ještě na víc, tak se vydáme do centra a potrénovat nájezdy a sjezdy na dálnici nebo na okruhu.

Co když si nebudu na zkoušky ještě troufat?

Praha je samozřejmě náročnější než menší města. Stává se tedy, že  žákovi zákonem daný minimální počet 28 jízdních hodin nestačí, v tom případě si můžete zakoupit doplňovací výcvik za zvýhodněnou cenu. V doplňkových jízdách potrénujeme přesně to v čem nemáte jistotu.

Jak si vybrat dobrou autoškolu?

Autoškolu si většina lidí dělá jednou za život a proto je potřeba si dobře vybrat. Webové stránky s přehlednými a aktuálními informacemi jsou základ. Určitě se poptejte kamarádů a známých, jak to u nich fungovala v autoškole. Vyhledejte reference a zjistěte jaké má kdo zkušenosti s danou autoškolou. Vydejte se do autoškoly na osobní návštěvu a vyptejte se na podrobnosti kurzu a ověřte si co vše je zahrnuté v ceně a co případně budete doplácet. Dobrá autoškola vyučuje pravidelně teorii a nabízí individuální konzultace teorie. Dobrá autoškola má i zázemí pro žáky. Pozor na cenu, pokud je výuka a výcvik kvalitní a neošizený, nemůže být autoškola příliš levná.Dobrá cena za dobrou autoškolu je v Praze okolo 10.000,- Kč. Už při první kontaktu byste se měli mít dobrý pocit, že jste na správném místě.

Hodně štěstí

a pár odkazů kam se můžete kouknout:

http://www.vsechny-autoskoly.cz/

Kde všude se při výcviku jezdí? Jak poznat dobrou autoškolu? Je lepší dělat autoškolu v zimě nebo v létě?